کلام مولا علی

 

شایسته است کسانی که قلبشان از زنگار گناه دور بوده و از نعمت پرهیزگاری بهره مند بوده اند ، به گناهکاران و آنانکه پشتشان زیر بار گران معصیت دوتا گشته ، به دیده عطوفت و مهربانی بنگرند . زیرا سزاست که این مومنان مهربان ، شکر نعمت پرهیز از گناه را به جای آورند ، و زبان به عیبجویی و غیبت نگشایند . پس ای بنده خدا ، در کار عیبجویی و بدگویی کسی به دلیل گناهش ، هرگز شتاب مکن ، شاید که به درگاه خدا طلب مغفرت کند و توبه اش اجابت شود . هرکس از شما به عیب و گناه دیگری آگاه شد ، شایسته تر آنست که پرده پوشی کند . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

*

بدانید که سرانجام ، جانشینی و آخرین پیشوایی از پیشوایان و گواهان خدا ، که از چشم شما نهان است ، در آن زمان که آئین اسلام از خاطرها فراموش گردد و فقط یادی از او بر جای ماند ، به یاری اسلام شتابد و از یاد رفته را دگربار به یاد همگان آورد .

*

جای انکار نیست که جز نامی از قرآن و شناسایی خطی از خطوطش ، چیزی باقی نخواهد ماند و زمانی این کتاب رواج کامل خواهد داشت که مردم آن را به تحریف و تعبیرات خطا ، به سود خویش قرائت کنند . در چنین هنگامه ای ، در سرزمین های دور و نزدیک ، پسندیده تر از کارهای زشت و ناپسندیده تر از کردار نیکو ، رفتاری وجود ندارد . در چنین هنگامی ، قرآن و اهل آن ، به ظاهر در میان مردمند ، اما در حقیقت در میان آنها نبوده و با آنان نمی باشند . زیرا هدایت و ضلالت دو خصمند و هرچند که با هم باشند ، توافق و وفقی با هم ندارند .

*

ساکنان دنیا ، همچون مسافران کاروانی هستند که در خواب ره می سپارند .

 

/ 13 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
matin

salam,jaleb bood........update kardam......ye sari bya.....khosh hal misham........ya hahg

سلوک

سلام .اقا مجيد/ اميدوارم هميشه سلامت باشید/اگر کاری ميتونم در زمينه مسايل پزشکی با کمال ميل در خدمتگذاری حاضرم

یقین

سلام آقا مجيد گرامي – هزار شکر که ديدم به کام خويشت باز ... خيلي خوشحالم که الحمدالله به خير گذشته و جراحي جاي خودش رو با دارو درماني عوض کرده. اميدوارم که هرچه سريع تر به صحت کامل نيز دست رسي پيدا کنيد.

پارسا صدر

به نام حضرت هو. با درود و سلام خدمت شما دوست عزيز. از مطالب زيبايتان بسيار استفاده کرديم.

rezvan

سلام . خیلی خیلی زیبا و آموزنده بود . خدای یکتا ، گناهانمان را می پوشاند ، چرا که هر انسان را امکان پاکی هست . خوشا آنان که گناهان پوشانده شده شان را پاک کنند . شاد باشید و پاینده ... .

محبت و زيبايي

سلام دوستم! خيلی حرفهای خوبی گفتيد. خصوصا جمله آخری....واقعا گاهی احساس ميکنم دنيا يک خواب و خيالی بيش نيست.

سحر

سلام برادر عزيز ... عيدتان مبارک .... طاعات شما قبول حق ... خوشحالم که احتياج به عمل نداشتيد ... اميدوارم که سلامتی کامل خود را به دست بياوريد ... باز هم استفاده برديم از سخنان زيبايی که شما انتخاب کرديد واقعا مفيد و آموزنده ست ... در پناه حق هميشه سالم و سر بلند باشيد .

mehdi

tanat be naze tabiban niazmand mabad...man bi khabar boodam majid jan khoda be shoma salamati bede!!

mehdi

gahi fekr mikonam aya man haman mehdie hamedanam va hich gah az pasokhe khod shad nemishavam...dar man hanooz koodakiam gerye mikonad...

taraneh

من هم يک کلام از حضرت علی ميدونم خطبه ۷۹ يا ۸۰ نهج البلاغه:زنان از سه چيز کم بهره اند ارث خرد و ايمان... شايد هنوز هم تو اين دنيا کسی باشه که اين حرف را قبول کنه