درباره هاله نورانی

 

دکتر لیال واتسن محققی است که در زمینه پدیده های فوق طبیعی به تمام جهان سفر کرده است و یکی از کتابهایی که در آن نتایج ده سال از تحقیقات خود را به رشته تحریر در آورده ، کتابی است با نام : فوق طبیعت « Super Nature» . دکتر واتسن متخصص در گیاه شناسی ، جانور شناسی ، زمین شناسی ، جغرافیا ، روانشناسی ، انسان شناسی و باستان شناسی است. او در کتاب فوق در مورد پدیده هایی مانند : امواج مغزی ، تله پاتی ، هاله ، شهود ، روشن بینی و تاثیر ماه و سیارات بر انسان تحقیقات آزمایشگاهی و وسواس گونه ای را ا انجام داده و یا نقل کرده است . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

امروز قسمتی کوتاه از این کتاب را می خوانیم ولی قبل از آن جملاتی که دکتر واتسن کتابش را با آن تمام کرده نقل می کنم . فکر می کنم برای شما هم جالب باشد :

« ... من متاثرم از بی کفایتی خودمان ، از استعدادهای عمیق و وسیع و در عین حال دست نخورده مان ، و از پیشرفتی که در این زمان تنها با به کا ر گرفتن گوشه کوچکی از مغزهایمان نموده ایم . ما در واقع کرمهایی هستیم که در راه تبدیل شدن به کرم بزرگ صد پای بی مغز منابع زمین را می بلعیم . اما من معتقدم که پروانه از درون پیله شروع به جنبیدن کرده است . آنگاه که آب و هوا مناسب شود ، حصار را خواهد شکست و پای به جهان خواهد گذارد اما نه به صورت نوعی سوپر کامپیوتر ، بلکه به صورت موجودی زنده که به تمامی ، فوق طبیعت را تحقق خواهد بخشید و از پشت سرش به تکنولوژی ، به عنوان یک اسباب بازی کودکانه نظر خواهد کرد . »

خوب دوستان ،

با اینکه مطلب امروز کمی طولانی می شود ، خلاصه ای از یکی از عناوین کتاب را با هم می خوانیم : هاله تابان .

« ... از قدیم الایام در تصاویری که از پیامبران و قدیسین ادیان اسلام و مسیحیت تهیه می شده است همواره هاله تابانی به دور سر یا بدن آنان نقاشی کرده اند . این عقیده که ابری از انرژی یا ، هاله تابانی، بدن را احاطه کرده است به قرنها پیش باز می گردد . تصاویری باستانی از مردان مقدسی به دست آمده است که آنها را در محیطی نورانی نشان می دهد . این ابهام اساطیری اولین بار در بیمارستانی در لندن به وسیله Kilner کشف شد . در سال 1911 او متوجه شد که با نگاه کردن از پشت شیشه های رنگی قادر است به دور بیشتر افراد ، حاشیه ای تابان مشاهده کند . او می گفت که شکل و رنگ این این هاله تابان بر حسب میزان سلامتی شخص فرق می کند ، و خود از آن به عنوان کمکی در تشخیص طبی استفاده می کرد .

می دانید که چشمان ما به نوری حساس است که طول موجش بین 380 تا 760 میکرون باشد . این حقیقت که بدن انسان امواج الکترو مغناطیسی تابش می کند و طول موج این امواج بیشتر از آن است که اغلب چشمها قادر به دیدن آن باشند ، به وسیله فن جدید ، گرما نگاری ، که تابش گرمایی را به تصاویر رنگی شگفت آوری تبدیل می کند ، به روشنی ثابت شده است . در واقع بدن ما تابشی دارد که طول موج آن از حد طبیعی بینایی ما بیرون است و البته باید در نظر داشت که برد حساسیت انسان وسیع است ، بعضی افراد اصواتی را می شنوند که برای دیگران مافوق صوت است و بعضی طول موجهایی را می بینند که برای دیگران نامرئی است .

بدنبال کار کیلنر ، Bagnall زیست شناس دانشگاه کمبریج ، هاله تابان را به زبان فیزیکی توضیح داد و به کمک عینکهایی که با ماده شیمیایی خاصی پر شده بود ، موفق به دیدن هاله تابان شد و شکل آن را به تفضیل بیان کرد .

و بالاخره در سال 1964 ، Kirlian  فیزیکدانی روسی ، بعد از بیست و پنج سال تحقیق ، موفق به اختراع دور بینی شد که می توانست از این هاله عکس بگیرد . کرلیان و همسرش با این دوربین صدها عکس از انسان ، حیوانات و گیاهان تهیه کردند که درکتابها و نشریات مختلف چاپ شد .... »

نمی دانم شما تا بحال تصاویر دوربین کرلیان را دیده اید یا نه ؟ امروزه این عکس ها به راحتی در دسترس است . اگر در گوگل واژه Kirlian photo را جستجو کنید ، به دهها سایت در این زمینه دسترسی خواهید داشت . همچنین می دانید که بعضی ها بدون این دوربین هم می توانند هاله نورانی را بسیار واضحتر و دقیقتر از عکسهای کرلیان  مشاهده کنند . از روی رنگهای هاله انسان می توان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی را مشاهده کرد و حتی درمان کرد ...

پشت جهان دیده ای روی جهان را ببین

پشت به خود کن که تا روی نماید جهان

ای قمر زیر میغ  ،  خویش  ندیدی  دریغ

چند چو سایه  دوی  در پی  این دیگران

 

/ 15 نظر / 157 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مجید صانعی

با عرض سلام و تسليت به دوستان عزيز . متاسفانه به دليل مشکلات پرشين بلاگ که هر روز هم در حال افزايش است مطالب با تاخير منتشر می شوند . اميدوارم اين مشگل زودتر برطرف شود .... و باز هم عرض تسليت به هم وطنان عزيز بخصوص داغديدگان زلزله بم . « و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر ... »

محبت و زيبايي

سلام آقا مجيد! منظورتان از هاله نورانی چيست؟؟ آيا هاله نورانی ميبينيد؟ به هر حال در اين ايام عزاداری برای زلزله بم در پناه حق باشيد.

محبت و زيبايي

سلامی دوباره! خوب بالاخره توضيح داديد که منظورتان از هاله تابان چيست... درست است دوستم انسان موجود نورانی است و خوشختانه خيلی از دانشمندان و دکترها امروزه دارند در اثبات اين قضيه کار ميکنند. موفق و مويد باشيد.

سيد حميد حسيني

با سلام و تشکر فراوان از الطاف و نظرات ارزشمند شما. بی‌شک حضور شما و نظرات ارزشمندتان موجب رونق و زينت وبلاگ کلام خواهد بود. اميدوارم همچنان از اين الطاف شما بهره‌مند باشم. در پناه حق باشيد.

سحر ( دلتنگی های يک زن )

سلام برادر خوبم ...... يارب مددی کن که دلم سخت گرفته ... فقط خواستم عرض تسليت داشته باشم خدمت شما و تمام هموطنانم اين مصيبت بزرگ را ....همواره سلامت و موفق باشيد ...

mostafa sanei

سلام اسم منم صانعي ببينم نكن فاميلي چيزي هستيم با من تماس بگير

صبورا(سنجاب)

سلام.خوبين شما؟ اين كتاب را منم دارم.موافقم ، كتاب جالبيه، ...سالم وسربلند باشين...خدانگهدار

Fred

جناب آقای صانعی سلام. اميدوارم در ذکر واحد ارائه شده برای طول موج هايی که چشم انسان به آن حساس است اشتباه تايپی رخ داده باشد. چون واحد آن نانو متر است که هزار بار کوچکتر از ميکرومتر ميباشد. عکسهاس Kirlian واقعی و بسيار جالب هستند و در عين حال شگفت انگيز برای آنها که نميدانند هر جسمی (چه جاندار و چه بي جان) هنگامی که دمايی بيش از دمای محيط داشته باشد امواج مادون قرمز(infrared) تابش ميکند. اگر ايشان عکسی از يک بخاری نيز گرفته بودند مشاهده ميشد که يک بخاری روشن هاله ای بسيار نورانی تر از يک انسان به دور خود دارد!

taraneh

سلام نوشتتون خيلی جالب بود به نظر من هم آدمهای خوب و بد حتی در ظاهر با هم فرق ميکنند ولی اين را نمی دونستم که يک دليل علمی هموجود داره

salam be maa ham sar bezanin